Beyaz dişler için püf noktalar

Diş beyazlatmak için…Elma
dis01Yediğimiz yada içtiğimiz çay ve kahve gibi içeceklerden sonra dişleri fırçalamak gereklidir. Yediğimiz besin parçaları dişlerin arasına sıkışır ve orada birikerek, zamanla diş plağı oluşturur. Diş plağı oluşumu aynı zamanda bakterilerin üremesini tetiklemektedir. Dişlerde oluşan bu bakteriler zamanla ağız kokusuna neden olur, mideye ve solunum yollarına zarar verir ve kötü kokuların oluşmasını sağlar.

Özellikle çok fazla kahve, çay ve sigara içen insanların sürekli dişlerini fırçalamaları gereklidir. Bu tür kişilerin dişlerini mutlaka günde en az 2 kere dişlerini fırçalamaları gerekir. Eczanelerde satılan diş beyazlatma tozları yada daha çeşitli malzemeler, diş etlerine ve diş minesine zarar vermektedir. Diş beyazlatmak için en sağlıklı çözüm doğal yollardır. Elma, dişler ve diş etleri için çok yararlı bir meyvedir. Elma içerisinde bulunan asit, vitamin ve diğer maddeler diş yüzeyini temizler ve ağız kokusunu önler.

Bir önceki yazımız olan Medyum Dolunay ile Aşk Büyüsü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>