Elektronik Sigara Nasıl Çalışır

Elektronik sigara, dumansız olan buharlaştırıcı bir cihazdır. Elektronik sigara cihazındaki hava sensörü sigaranın bir ucundan hava çekildiğinde bu durumu algılar ve entegre devreye bildirir. Elektronik sigara cihazındaki devre derhal gücü açar ve cihazın atomizer olarak nitelendirilen bölümündeki yüksek frekanslı titreştirici kısmını devreye sokar. Bu kısımda bulunan wolfram – tugsten teli ısınır ve temas halinde olan alkaloit sıvısının buharlaşmasını sağlar. Oluşan soğuk buhar, sigara tiryakisi kişi tarafından çekilen hava ile birleşir. Elektronik sigara cihazının içerisindeki alkaloit sıvısı tütün çiçeği, su, etanol, esans, propilen glikol ve nikotin’den oluşur. Elektronik sigara cihazının içeriğinde insan sağlığına zararlı herhangi bir madde yoktur. Dolayısıyla %100 zararsız elektronik sigara cihazı olarak nitelendirilmektedir.

Elektronik sigara içerisindeki kartuşlar cihazdaki belirlenmiş nikotin seviyesine göre sınıflandırılır. İlk olarak, sigara tiryakisi kişinin sigara kullanım seviyesi belirlenir. Daha sonra, belirlenen seviyeden başlanarak, sıfır nikotin seviyesine doğru kullanım gerçekleşir ve tüm bunlar sonucunda vücut sigara tiryakiliğinden kalıcı olarak kurulur. Uzun yıllar süren klinik araştırmalar, testler ve ileri teknoloji ekipmanlar kullanılarak üretilen elektronik sigara cihazı sigara bağımlılığından kurtulmanın en etkili ve güvenli yöntemi olarak kabul edilmektedir. Elektronik sigara cihazının nasıl çalıştığına yönelik detaylı olarak işlevsellik özellikleri alttaki gibidir.

Kartuş ve Ağızlık Bölümü :

Elektronik sigaranın uç kısmında olan ve değiştirilebilen bu bölümde tütün alkaloit’i katılmış bir kartuş bulunur. E sigara cihazından her nefes çekişiniz de sigarayı bıraktıktan sonra ortaya çıkan nikotinden yoksunluk hissini ortadan kaldırır. Elektronik sigara cihazındaki kartuş özel üretilmiş tütün alkaloitini barındırmaktadır.
Mikro çip ve Atomizasyon Odası Bölümü :

Atomizasyon odası, mikro çip, ultra sonik pompa, tütün alkaloidi, pil ve led ışıktan oluştan bölümdür. Elektronik sigara cihazından çekilen nefes sonrasında E sigara aktif hale gelip, atomizasyon odasındaki mikro çip sayesinde çalışan ultra sonik pompanın buhar oluşturmasını sağlar. Elektronik sigara cihazının oluşturduğu bu buhar, sigara tiryakisi olan kişiye duman ve tokluk hissini yaşatır. Cihaz led ışıklı olup, pil ile çalışmaktadır. Cihazın pili cihaz ile birlikte gelen şarj cihazı ile şarj edilebilmektedir. Pilin ucunda olan led ışık sigaradan nefes çektiğinizde sigaranın ateşi gibi yanar ve söner. Bu sayede, sigara ateşini simüle eder.

Elektronik Sigara Ruyan Teknolojisi :

Elektronik sigara atomizasyon odacığı, çelik gövde, mikro elektronik devre, pil yuvası ve yüksek duyarlılık özelliğine sahip reseptörden oluşmaktadır. Alkaloit sıvı kartuşu, sıvı saklama kabı,mikro elektronik devre, yüksek frekanslı pompa ve tüm bunların birleşimiyle oluşan buhar tamamen zararsızdır. Sıkı bir sigara tiryakisiyseniz ve defalarca denemenize rağmen sigarayı bırakamadıysanız elektronik sigara cihazı sizi sigara tiryakiliğinden kalıcı olarak kurtarabilir. Sizin gibi sigara tiryakisi olup, sigarayı bırakma konusunda güçlük çeken milyonlarca kişi elektronik sigara cihazını kullanarak sigara tiryakiliğinden kalıcı olarak kurtulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Elektronik Sigara Sayesinde Sigarayı Bırakın başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>