Elektronik Sigara Sayesinde Sigarayı Bırakın

Sigarayı bırakmanın en etkili yolu olan elektronik sigara sayesinde dünyanın dört bir yanında milyonlarca sigara tiryakisi, sigara tiryakiliğinden kurtulup sigarayı kalıcı olarak bırakmayı başarmıştır. Uzmanlar sigarayı bırakmanın en etkili yolunun yerine koyma yöntemi olduğunu dile getirmektedir. Öyle ki, sigara tiryakisi olan kişiler sigarayı bıraktıklarında sigaradan yoksun olmanın ortaya çıkardığı psikolojik ve fiziksel etkilere karşı mücadele edebilmek için sigara yerine koyabilecekleri bir şeyler ararlar. Etkiler dayanılmaz boyutlara geldiğindeyse, tekrar sigara içmeye başlarlar. Oysaki, elektronik sigara sayesinde herhangi bir zarar görmeden sigarayı bırakabilirsiniz.

Elektronik Sigara Sayesinde Sigarayı Bırakın !

Sigarayı bırakma konusunda en önemli süreç kararlılıktır. Yanı sigarasızlığın neden olduğu hem fiziksel hemde psikolojik etkenlerle mücadele edebilmeniz için kararlı olmanız ve pes etmemeniz gerekiyor. Unutmayın, dünya genelinde her yıl sigara yüzünden milyonlarca kişi hayatını kaybediyor ama, sigarayı bıraktığı için tek bir kişi dahi hayatını kaybetmiyor. Bu nedenle, azimli olmanız şart. Size bu süreçte yardımcı olacak en etkili ve güvenli yöntem elektronik sigara diyebiliriz. Elektronik sigara, sigara içmemenin neden olduğu yoksunluk duygusundan sizi kurtararak süreçle çok daha kolay mücadele etmenizi sağlıyor. Elektronik sigara yararları tabii ki sadece bununla da sınırlı değil. Elektronik sigara kullanan kişiler, elektronik sigaranın birçok yararını görüyor. Elektronik sigaranın başlıca yararları alttaki gibidir.

Elektronik Sigara Yararları :

Sigarayı bırakma sürecinde tedavi yöntemi olarak kullanılan elektronik sigaranın çok sayıda yararı vardır. Elektronik sigara yararları hakkında bilgi sahibi olmayan vatandaşlarımız için, elektronik sigara yararlarından detaylı olarak bahsedeceğiz. Cihazın yararları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, kim bilir belkide sigarayı bırakma kararını vermekte eskisi kadar zorlanmayacaksınız. Sadece bu kadar mı ? Tabii ki değil… Birçok kişi sigarayı bırakmayı deniyor ancak, sigarayı bırakmaya çalışanların çoğu sigaradan yoksun olmanın ortaya çıkardığı etkenlerle mücadele edemiyor ve tekrar sigaraya başlıyor. Bu kişilerde elektronik sigara yararları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra, tekrar sigarayı bırakmayı düşünecek. İşte cihazın yararları :

1. Cihaz sigara tiryakiliğinin neden olduğu dudak tiryakiliğine son verir,

2. Cihaz sigara tiryakisi olan kişilerde ortaya çıkan el alışkanlığını ortadan kaldırır,

3. Elektronik sigara kullanan kişilerde yoksunluk hissi minimum seviyelere iner,

4. Normal sigarada bulunan ve 25 fazla hastalığa neden olan kimyasal maddeler cihazda bulunmaz, dolayısıyla cihaz sağlık açısından herhangi bir risk oluşturmaz,

5. Cihaz normal sigara mamulleri gibi bağımlılık yapmaz,

6. Cihazın yanma riski ve dumanı yoktur,

7. Elektronik sigaranın sizin sağlığınıza herhangi bir zararının olmadığı gibi, çevrenizdeki kişilerinde sağlığına bir zararı yoktur. Yani topluma açık alanlarda cihazı kullansanız dahi, çevrenizdeki kişiler pasif içici statüsünde olmazlar,

8. Elektronik sigara cihazı sigara tiryakisi olan kişiye aroma tadında yapay duman vererek, sigarayı bırakmasına yardımcı olur.

9. Elektronik sigara sayesinde sigaradan yoksun olmanın belirtilerinden en az düzeyde etki görerek, sigara tiryakiliğinden kalıcı olarak kurtulursunuz.

Bir önceki yazımız olan Sigaranın Zararları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>