Google Adwords Hizmeti

Adwords dünyanın en büyük arama motoru olan ve her gün milyonlarca kullanıcının ziyaret ettiği Google’ın sunduğu bir reklam hizmetidir. Bu hizmet sayesinde tanıtımlarını son derece kolay bir şekilde milyonlara duyurabilirsiniz. Hizmet ağını her geçen gün genişleten ve net kullanıcılarına pek çok alternatif sunan Google bu hizmeti ile de birçok büyük firmanın ve küçük işletmenin tercih ettiği alan olmuştur. Reklam konusunda büyük bütçeler harcıyorsanız ya da büyük bütçeler ile yayın yapma maddi durumu sizin bütçenizi sarsıyor ise o zaman hiç düşünmeden adwords ile tanışmalısınız. Bu reklam seçeneği size anında hizmet ve ekonomik bütçe belirleme gibi farklı hizmetleri bir araya getirmiştir.

Buraya öncelikle kayıt olmalısınız. Bu tamamen ücretsiz bir işlemdir. Eğer aktif olarak Gmail hesabınız var ise kayıt olmanız gerekmez. Kayıtlı adresinizle siteye giriş yapabilirsiniz. Siteye giriş yaptıktan sonra reklam verme seçeneklerini hangi türde reklam verebileceğinizi reklamlarınızı nasıl tasarlayabileceğinizi tasarladığınız reklamların maliyet ve ödeme işlemlerini nasıl gerçekleştirebileceğiz gibi pek çok konuda detaylı olarak tüm bilgileri bulacaksınız. Biz de burada bu bilgileri yüzeysel olarak sizlere aktarmak istiyoruz. Adwords reklam konseptinde tasarımlarınızı kendiniz yaparsınız. Yayınlayacağınız reklam boyutlarını ve ölçülerini siz belirlersiniz. Yayınınızı bölgesel yada genel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yerel olarak kendi bölgenizde bir satış yada site tanıtımı gerçekleştirmek istiyorsanız hedef kitle ve kriterlerinizi buna göre belirleyebilirsiniz.

 

Gündelik olarak reklam yayınlarınıza bütçe tayini gerçekleştirebilirsiniz. Böylece kontrol altında tuttuğunuz bir kampanyaya imza atmayı başarırsınız. Aynı zamanda anlık olarak reklamlarınızın kaç kere göründüğü ya da tıklandığı ile ilgili bilgileri detaylı olarak alabilirsiniz. Bu veriler dışında reklamlarınızın bütçe ayarlamalarını ya da yönlendirmelerini daha kolay bir şekilde gerçekleştirmeniz de olasıdır. Bir diğer avantajı ise eğer gündelik bir bütçe ödemek istemiyorsanız tık başı ücret ödeme sistemidir. Bu sistemle reklamlarınız sadece tıklandığında bedel öder ve borçlandırılırsanız. Bu her seferinde yeni bir kişiye ulaşmak için tercih edilen bir ödeme sistemi olarak ön plana çıkmaktadır. Adwords ile reklamlarınızı yayınlayın hem ziyaretçilerinizi hem de gelirlerinizi güvenle arttırın.

Bir önceki yazımız olan Site Haritalarına Ayrıntılı Bakış başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>